szafy pruszków

Salon z wnęką kuchenną – jak dobrze zaaranżować taką przestrzeń?

Co pewien czas przychodzą nowe trendy, a już mniej więcej od dekady panuje moda na przestronne lofty, jak również otwarte mieszkania urządzone na ten wzór. W takim wnętrzu kuchnia często znajduje się we wnęce salonu i jest z niego widoczna. Tutaj zatem pojawia się pytanie: jak dobrze zaaranżować salon z wnęką kuchenną? Poznajcie nasze propozycje.

Salon z wnęką kuchenną – wybierz styl, co umożliwi Ci konsekwentne działanie

Na pewno styl salonu i wnęki kuchennej powinien ze sobą współgrać. Oczywiście możliwe jest tworzenie kontrastów, jednak w takiej sytuacji chociaż sąsiadujące ze sobą meble powinny być utrzymane w podobnym stylu. Zatem, jeśli do salon wybrane są meble na wysoki połysk, to takie warto wybrać także do kuchni, tworząc jednolitą aranżację. W ramach podobnego, nowoczesnego stylu można wybrać też do kuchni meble z matowymi frontami, aby stworzyć kontrast strukturalny. Natomiast łączenie mebli drewnianych w salonie z meblami mdf na wysoki połysk w kuchni może stworzyć efekt niedopasowania stylistycznego. Owszem eklektyzm jest modny, jednak jeśli w salonie nie ma żadnego nowoczesnego elementu, to jednak taka aranżacja nie będzie się dobrze prezentować. Gdy w reprezentacyjnej przestrzeni stoi np. stylizowana witryna, a w dalszej części salonu połączenie nowoczesnych mebli, np. z szezlongiem, to wybór drewnianych szafek do kuchni ze szprosowaniami czy ryflowaniami ma sens. Można zatem połączyć na jednej przestrzeni styl retro i nowoczesny albo stylistykę industrialną i glamour. Wybór stylistyki sprawi, że konsekwentnie będziesz trzymać się określonej wizji i wnętrze będzie spójne.

Zdecyduj się na zabudowę kuchenną w kształcie litery L lub U z wyspą

Kuchnia musi być odpowiednio zagospodarowana, tak by zapewniała ergonomię i by powstał trójkąt roboczy. Dlatego najlepszym wyborem do wnęki kuchennej jest zabudową w kształcie litery L lub U z wyspą. Owa wyspa będzie łącznikiem pomiędzy salonem a kuchnią. W przypadku zabudowy w literę L można postawić na zabudowę pod sufit na jednej ze ścian albo wykorzystać w pełni przestrzeń obydwu. Mowa o tej, gdzie znajduje się zmywarka. Natomiast tam, gdzie jest kuchenka, piekarnik i lodówka trzeba jednak zachować odrobinę przestrzeni pomiędzy szafkami. Mowa oczywiście o miejscu, gdzie znajduje się kuchenka. Wyspa może stanowić obszar roboczy z blatem oraz zlewozmywakiem. Może również być samym blatem z dodatkowymi szafkami, gdzie można pomieścić np. garnki, patelnie i pokrywki albo zastawę stołową. Mogą tu też znajdować się najczęściej użytkowane produkty, zatem mąka, cukier, makarony, kawa herbata, zamknięte w estetycznych i opisanych pojemnikach.

Szafy z Pruszkowa – zamiast klasycznych szafek z blatem, wybierz szafę przesuwną z półkami i wyspę kuchenną

Klasyczna zabudowa kuchenna z szafkami z płyty wiórowej czy MDF to nie jest jedyna możliwość. Zamiast nich można wybrać szafy Pruszków jest miastem, gdzie ciekawe, personalizowane modele oferuje firma Jago. To oczywiście szafy na wymiar, czyli idealnie dopasowane do wybranej przestrzeni pod względem wymiarów, ale i estetyki. Szafa w kuchni to może być świetny pomysł. Przede wszystkim można ustawić taką szafę na jednej ze ścian i wypełnić od góry do dołu półkami. W ten sposób miejsca na przechowywanie jest naprawdę dużo. Oczywiście na samą górę lądują sprzęty, z których korzysta się rzadko – raz na miesiąc lub rzadziej. Może to być np. robot kuchenny, którego wyciągasz tylko przed świętami, gdy zabierasz się za domowe wypieki albo otrzymane sprzęty, z których prawie w ogóle nie korzystasz, np. frytkownica. Drzwi przesuwne mogą być dopasowane stylistycznie do przestrzeni salonowej. Można też zastosować wysoki połysk, od którego odbijać się będzie wnętrze.

Dopasuj kolorystycznie część salonową i kuchenną

Jeśli w salonie znajdują się białe meble, to we wnęce kuchennej można postawić na monochromatyczne rozwiązanie. Wtedy kuchnia wyda się większa. Oczywiście można postawić też na kontrast. Jednak w przypadku wnęk kuchennych, które są małe polecamy, by ciemniejsza kontrastująca barwa znalazła się raczej w dużej przestrzeni salonu, a nie niewielkiej kuchni. W tym przypadku trzeba pomyśleć o utrzymaniu ścian w jasnej tonacji kolorystycznej, aby aranżacja nie była zbyt przytłaczająca.

Aranżując salon z wnęką kuchenną należy zwrócić uwagę na materiał, ale i kolorystykę. Wyposażenie powinno tworzyć spójny wystrój.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij