Remont starego salonu z lat 60-tych z wymianą osprzętu elektrycznego – jak go przeprowadzić?

Remont starego salonu z lat 60-tych z wymianą osprzętu elektrycznego – jak go przeprowadzić?

Czasami otrzymujemy w spadku stare mieszkanie, które chcemy wyremontować. Jeśli pamięta ono jeszcze czasy lat 60-tych, to z pewnością są tam rozwiązania, których obecnie się nie stosuje, co zarówno ma swój urok, jak i jest swoistym przekleństwem architekta wnętrz. Jednak dobry fachowiec i z tym sobie poradzi. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak przeprowadzić remont starego salonu z lat 60-tych. Już teraz zdradzimy, że wymiana osprzętu elektrycznego będzie absolutnie niezbędna.

Sprawdź, czy w starym mieszkaniu trzeba wymienić instalację elektryczną, czy wystarczy tylko wymiana kontaktów i włączników

Należy pamiętać, że jeżeli budynek ma więcej niż 20-lat, a tak jest w przypadku mieszkania z lat 60-tych, to instalacja elektryczna była zaplanowana zupełnie inaczej. Wtedy jeszcze ludzie nie korzystali z tylu dobrodziejstw technologicznych, a czarno-biały telewizor był szczytem marzeń. Stąd w przypadku tak starej instalacji wymiana będzie niezbędna. Należy zweryfikować czy konieczna będzie wymiana całego okablowania, czy tylko jego części. Trzeba wziąć pod uwagę choćby to, jak często wybija korki. Jednak gdy przewody są aluminiowe, to koniecznie trzeba je wymienić na bezpieczniejsze – miedziane. Konieczne może być poprowadzenie nowych punktów świetlnych okablowania pod gniazdka, gdy jest ich za mało, a także montaż rozdzielnicy i innego osprzętu elektrycznego. Zwieńczeniem tej pracy związanej z wierceniem w ścianach będzie dobór odpowiednik gniazd. Warto zdecydować się na ofertę producenta Kontakt Simon. Przede wszystkim produkty charakteryzuje staranność i estetyka wykonania. Gniazdka Simon to nie tylko modele pojedyncze czy podwójne, ale również większe. Należy jeszcze zwrócić uwagę na dobór estetycznych ramek dla włączników i gniazdek. Mogą być matowe albo błyszczące i utrzymane w nowoczesnym stylu. Simon gniazdka to propozycja dla najbardziej wymagających. Włączniki warto dobrać z tej samej albo zbliżonej linii produktowej. Dla mieszkania o powierzchni 50 m2 koszt wymiany instalacji może wynosić ok. 5-6 tys. zł. W domach ten koszt wzrasta. Im bardziej rozbudowana instalacja tym koszty większe i mogą one dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Stary piec kaflowy – jak skomponować go z aranżacją salonu?

Jeżeli kontakty Simon masz już wybrane i instalację wymienioną, to czas na wymianę pieca kaflowego, a właściwie jego wyburzenie. Jednak właściwie to rozwiązanie, to generowanie kolejnej dużej ilości śmieci. Można zatem zdecydować się, by go pozostawić. Możliwości są dwie albo będzie zabudowany nowymi płytkami albo pozostawi się go niemal w niezmienionym kształcie i dopasuje do niego pozostałe wyposażenie. W końcu może on się skomponować ze stylizowanymi na retro wypoczynkami. Ale i odpowiednim patynowanym, postarzanym oświetleniem.

eklektyczny salon

Wypoczynki do eklektycznego salonu – jakie modele sprawdzą się najlepiej?

Już wiesz, że w przypadku, gdy część elementów pozostawiasz, np. stare żeliwne grzejniki, to najlepiej zdecydować się nie na ultra nowoczesną aranżację, ale eklektyczną. Wypoczynki tapicerowane z drewnianym wykończeniem mogą świetnie się sprawdzić. Można postawić też na skórzane fotele czy sofy w tradycyjnym stylu. Dla większej wygody mogą być wyposażone w nowoczesny system regulacji zagłówków, a nawet podnóżki. Sprawdzą się też pufy, które są elementami kojarzącymi się ze stylistyką retro.

Dodatki, które przeniosą salon w XXI wiek

Skoro większość już wiemy, to czas na dodatki. Warto zacząć od doboru lamp. Można wybrać modele stojące z abażurem i wiszące ze szklanymi kloszami pasujące do wnętrza z eklektyczną nutą. Sprawdzą się także małe poduszki do ozdoby wypoczynków w kolorze pasującym do wypoczynków. Jednak niektóre dodatki mogą przenieść salon w XXI wiek. Mowa o ściemniaczach do oświetlenia zamontowanych na ścianach, a także znajdujących się w profilach listew taśmach LED. Oczywiście nie można zapomnieć o telewizorze, który zamiast na tradycyjnej szafce RTV może być zamontowany na uchwycie. Można pokusić się też o system głośników kina domowego, który może być zamontowany także w suficie podwieszanym jeśli na takowy się decydujesz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij