Cennik usług remontowych - ile kosztuje remont mieszkania

Cennik usług remontowych – ile kosztuje remont mieszkania?

W momencie, gdy stoisz przed zadaniem podjęcia decyzji o remoncie mieszkania musisz się liczyć z niemałymi kosztami za prace jakie należy wykonać. Dodatkowo kwota ta wzrasta w momencie, gdy za wszystkie zadania jakie są do wykonania zabiera się wykwalifikowana ekipa. Ile zatem trzeba wydać na remont mieszkania? 

Koszt mieszkania za mkw

Całkowity koszt remontu mieszkania uwzględnia koszty pracy takich osób jak: glazurnicy, malarze, hydraulicy, elektrycy, parkieciarze oraz materiałów, które należy zakupić do konkretnych pomieszczeń. Uwzględniając wszystkie te czynnik to średnio za 1 mkw będziesz zmuszony zapłacić od 2300 do 2700.

Remont mieszkania, a prace przygotowawcze

Większość remontów należy rozpocząć od prac przygotowawczych np. W łazience oraz kuchni w celu dokonania jakichkolwiek zmian na parkiecie lub ścianach należy najpierw skuć płytki oraz usunąć starą farbę i załatać ubytki. Następnie należy zająć się naprawą usterek, a także zabrać się za wylewkę na podłogach. 

Koszty usunięcia starych powłok z ścian oraz podłóg

Skuwanie płytek ze ścian oraz podłóg będzie Cię kosztować od 35 do 50 zł za mkw. Natomiast za usunięcie starego tynku będziesz musiał zapłacić od 20 do 25 zł za mkw. Zrywanie starego parkietu to kwota od 15 do 20 zł za mkw. 

Remont podłóg

Ostateczna kwota za remont mieszkania zależna jest także od kosztów remontu podłogi przy, której należy wykonać następujące prace: 

 • Wykonanie wylewki samopoziomującej. Jest to bardzo ważny, istotny etap szczególnie w starych kamienicach lub mieszkaniach, gdzie bardzo często widoczne są nierówności podłoża. Za wylewkę samopoziomującą przyjdzie Ci zapłacić zatem od 24 do 34 zł za mkw.
 • Układanie glazury wraz z fugowaniem – to zadanie powinno zostać wykonane przez wyspecjalizowaną ekipę. Dodatkowo jest to jeden z ważniejszych etapów prac na, których nie warto oszczędzać. Położenie standardowych kafli o wymiarach 30 x 30 cm to koszt od 82 do 110 zł za mkw.
 • Układanie paneli podłogowych o łatwym do wykonania kształcie i sposobie montażu bez użytku dodatkowych produktów takich jak np: klej. Wydatek na tego typu prace to od 25 do 34 zł za mkw.
 • Układanie parkietu na prosto ma cenę zależną od miejscowości w jakiej mieszkasz i mieści się ona w przedziale od 61 do 72 zł za mkw. Najdrożej jednak w tym przypadku przyjdzie Ci za tego typu usługi zapłacić w województwie mazowieckim. Natomiast najniższe ceny znajdziesz w województwie lubelskim.
 • Wykończenie łazienki

  W tym przypadku należy wykonać prace związane z białym montażem takie jak podłączenie wszystkich urządzeń oraz armatury sanitarnej. W zależności od pomieszczenia, lokalizacji urządzeń oraz stopnia skomplikowania prac będziesz musiał wykonać takie prace jak:

 • Montaż wanny z płytek z pominięciem obudowy. Średnia cena instalacji takiego urządzenia to 175,21 zł w województwie lubelskim do nawet 242,99 zł w mazowieckim.
 • Montaż kabiny prysznicowej to koszt ok. 289,40 zł w województwie lubuskim oraz 355,17 zł w mazowieckim.
 • Montaż WC wraz z pojemnikiem zewnętrznym to kwota wynosząca 111,20 zł w województwie świętokrzyskim i 147,38 zł w mazowieckim.
 • Montaż bidetu będzie Cię kosztował 111,20 zł w województwie świętokrzyskim oraz 154,08 zł w mazowieckim.
 • Dodatkowo będzie jeszcze zabrać się za instalację wewnętrzną, czyli montaż kanalizacji wodnej z miedzianymi rurami. W województwie mazowieckim za tego typu prace zapłacisz 627,55 zł za punkt jest to największa cena w Polsce. Natomiast najtaniej usługa ta kosztuje w województwie świętokrzyskim 514,60 zł za punkt.
 • 1 comment

  Leave a reply

  Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

  Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

  Zamknij